UA RU
Види робіт з протезування/

Знімні протези

Знімні зубні протези - це стоматологічні конструкції, які можна знімати з зубів і ясен (для догляду за ними, сну, відпочинку щелепи та ін.).
Знімні протези дозволяють повернути функціональність зубних рядів і виправити косметичні недоліки зубів в тих випадках, коли незнімне протезування (зокрема, мостовидними протезами) неможливо.

До знімних зубних протезів відносяться:

  • Повні знімні протези;
  • Частково знімні протези (з гачками).

Повні знімні протези

Являють собою виготовлену з пластмаси вигнуту пластинку, яка охоплює щелепу і піднеб́іння (якщо протез для верхньої щелепи). До цієї платівки кріпляться штучні зуби, що виготовляються, як правило, з пластмаси або фарфору. Кріплення протезу до ясен здійснюється завдяки ефекту присмоктування ясен. Повні знімні протези застосовуються в тому випадку, коли зуби на щелепі повністю відсутні.

Частково знімні протези

Використовуються, коли загублені окремі зуби (в основному - жувальні) або декілька, але на щелепі ще залишаються цілі здорові зуби. Частково знімні протези також застосовуються в якості тимчасових при різних стоматологічних процедурах.
Частково знімний протез виготовляється повністю з пластмаси, за винятком кламерів (гачків), якими протез кріпиться до здорових зубів. Завдяки цьому, протез досить легкий, відносно легко виготовляється, доступний в ціні, а також при необхідності легко трансформується.

Переваги знімних зубних протезів

Сучасні знімні зубні протези дуже міцні, комфортні і естетичні. Вони безпечні і не мають вікового обмеження. Виготовляються такі протези з урахуванням індивідуальних особливостей щелепи пацієнта, щоб він відчував якомога менше незручностей у повсякденному житті.

Догляд за знімними зубними протезами

Всі знімні протези вимагають спеціального догляду - їх потрібно регулярно чистити від залишків їжі і нальоту, особливо після прийому їжі та перед сном .

При використанні знімних зубних протезів існують певні обмеження. Не рекомендується приймати тверду їжу, жувати жувальну гумку.