UA RU
Види робіт з протезування/

Бюгельные протезы

Останні кілька років лідируючу позицію (у рейтингу знімних протезів) займає бюгельний протез або просто бюгель. Що вдає із себе бюгельний протез? Бюгельний протез розташовується ніби то по дузі і, на відміну від інших протезів, використовує для опори не тільки ясна, але і власні зуби пацієнта. Ця властивість робить бюгель найбільш «щадним» по відношенню до ясен, також вважається, що бюгельний протез може забезпечити передачу жувального навантаження способом, найбільш близьким до фізіологічного. Таким чином бюгельний протез виграє у традиційних пластинкових знімних протезів. Додамо, що бюгель компактний на вигляд, зручний у використанні і довговічний. У стоматології використовуються бюгельні протези на телескопічній системі фіксації і бюгелі на мікрозамкових кріпленнях (бюгельні протези з кламерами і з замками).

Бюгельні протези з кламерами робляться під зуб і тому добре утримуються на ньому, але, будучи пружними, не псують емаль. Єдиний мінус такого способу - металеві деталі видно при усмішці.

Другий спосіб фіксації в бюгельном протезуванні, ще міцніший - за допомогою замків, які кріпляться на опорних зубах у їх натуральному вигляді або спеціально виготовлених для них коронках. Найважливіше в замковому кріпленні - що воно не видно зовні, вдало ховаючись всередині бюгельного протеза. Все це забезпечується сучасними технологіями - високоточним литтям і спеціальними матеріалами, і звичайно, навченими фахівцями. Зрозуміло, що вибрати останній варіант хочеться набагато більше, хоча і заплатити за це доведеться відповідно, так як робота з виготовлення замкового бюгельного протеза дуже важка і складна!

Вибір на користь бюгельного протеза залежить від багатьох факторів і, як уже згадувалося, визначальним фактором може стати ціна. Так, пластинчасті протези є найбільш простими і доступними за ціною, далі йдуть класичні бюгельні протези на кламмерах і потім вже високотехнологічні бюгельні протези з аттачментами (замками).