UA RU
Види робіт з протезування/

Фрезерована пластмаса

Пластикові (пластмасові) коронки сильно поступаються коронкам з інших матеріалів (металевим, композитним, металокерамічним) за такими параметрами, як міцність, надійність, швидка стираемость, з часом, зміна кольору.

Пориста структура пластика вбирає барвники і запахи і є прекрасним середовищем для розмноження в них бактерій. Матеріал містить речовини, здатні викликати алергічні реакції у пацієнта.

Перевагою пластмаси є те, що вона має візуальне схожість з кольором природних зубів і не дає блиску, характерного для металевих коронок. Крім цього, пластмасові протези відрізняється невисокою вартістю.

З огляду на переваги і недоліки пластмасових коронок, вони цілком прийнятні для установки на передніх зубах. Часто до пластмасових коронок вдаються як до тимчасових - з їх допомогою можна відтворити зуб на час виготовлення постійної коронки (наприклад, металлокерамической).

До цього типу коронок вдаються і коли треба відреставрувати сколений, або тріснутий зуб, зрадити зубу естетичний вигляд.

Процес виготовлення пластмасових коронок досить швидкий. Перед установкою коронки потрібно обточити зуб. Потім лікар бере зліпок із зубів пацієнта, який заповнюють в лабораторії масою з особливого порошку і рідини. Ця маса твердне за кілька хвилин. Потім отриману коронку механічно обробляють і полірують до блиску.
Власники пластикових коронок повинні пам'ятати, що зважаючи на особливості цього матеріалу, необхідно особливо ретельно дотримуватися гігієни порожнини рота. Це допоможе уникнути запалення ясен (гінгівіту), підвищений ризик виникнення карієсу і пульпіту.