UA RU
Види робіт з протезування/

Безметалова кераміка

Безметалова кераміка - одне з нових і найбільш прогресивних напрямків в зубному протезуванні. Останнім часом в стоматології протезування зубів з використанням безметалловой кераміки використовується все частіше.

Безметалеві конструкції виробляються із спеціальної особливо міцної кераміки без додавання металевого каркаса, що надає остаточної конструкції необхідний естетичний вигляд.

Безметалова кераміка абсолютно нешкідлива для організму. Керамічні коронки виготовляються цілком відповідно до форми і кольору зубів пацієнта. На період виготовлення постійних конструкцій пацієнтові можуть поставити тимчасову коронку (тимчасовий протез), який приховає дефект, і пацієнт ніколи не буде зазнавати труднощів у спілкуванні.

Безметалова кераміка в зубному протезуванні використовується в якості керамічних вкладок і накладок (Інлей, онлей), вінірів (керамічні накладки на передню частину зуба), зубних коронок і зубних протезів. В даний час в стоматології протезування з використанням безметалової кераміки частіше застосовується при виготовленні незнімних протезів, проте, в деяких випадках безметалловая кераміка може бути використана і в виготовленні знімних протезів (наприклад, коли знімні протези фіксуються за допомогою мікроімплантів).

Безметалова кераміка або металокераміка, що вибрати?

На відміну від металокерамічних коронок, де в якості основи використовується металевий ковпачок з подальшим облицюванням керамічною масою, в безметалловой кераміці як каркас використовується прес кераміка або цирконієва основа коронки, на який наноситься керамічна маса.

Ще однією перевагою безметалевої кераміки порівняно з металокерамікою є її біоінертність, тобто повна нешкідливість для організму і відсутність алергічних реакцій.

Переваги безметалевої кераміки

Головна перевага безметалевої кераміки - найвищі естетичні характеристики. Безметалова кераміка має таку ж ступінь заломлення світла, як і емаль здорового зуба, тому зубну коронку з безметалевої кераміки практично неможливо відрізнити від «живих» зубів навіть при дуже ретельному розгляді.

Зубні коронки і зубні протези з безметалевої кераміки мають високу амортизаційну здатність (що знижує навантаження на пародонт і робить їх незамінними при протезуванні на імплантатах).